HV733ARTTE186G
Mfr.Part #
HV733ARTTE186G
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
3.1 mm
Supplier Device Package :
Height :
0.6 mm
Product Type :
Thick Film Resistors
Packaging :
Reel
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package :
Digi-Reel?
Product Status :
Active
KOA Speer
Technology :
Thick Film
Mounting Style :
PCB Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
HV73-RT
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Composition :
Thick Film
RoHS :
Details
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Application :
High Voltage
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Brand :
KOA Speer
Resistance :
18 mOhms
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Power Rating :
1 W
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
Voltage Rating :
3 kV
Ratings :
Subcategory :
Resistors
Length :
6.3 mm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
HV733ARTTE186G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ARTTE186G
HV73-RT Series, Thick Film, 18 MOhms, 1W, ±2%, -55°C ~ 155°C