HV733ARTTE1694F
Mfr.Part #
HV733ARTTE1694F
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Chip Resistor - Surface Mount
Package :
Digi-Reel?
Length :
6.3 mm
Width :
3.1 mm
Product Type :
Thick Film Resistors
Technology :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Packaging :
Reel
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS :
Details
Resistance :
1.69 MOhms
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Power Rating :
1 W
Subcategory :
Resistors
Ratings :
Termination Style :
SMD/SMT
KOA Speer
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Series :
HV73-RT
Supplier Device Package :
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations :
2
Voltage Rating :
3 kV
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Product Status :
Active
Brand :
KOA Speer
Power (Watts) :
1W
Application :
High Voltage
Failure Rate :
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Mounting Style :
PCB Mount
Height :
0.6 mm
Datasheets
HV733ARTTE1694F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ARTTE1694F
HV73-RT Series, Thick Film, 1.69 MOhms, 1W, ±1%, -55°C ~ 155°C