HV733ARTTE1693F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV733ARTTE1693F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Brand :
KOA Speer
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Power Rating :
1 W
Width :
3.1 mm
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Subcategory :
Resistors
Voltage Rating :
3 kV
Application :
High Voltage
RoHS :
Details
Ratings :
Height :
0.6 mm
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Technology :
Thick Film
Composition :
Thick Film
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
HV73-RT
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
169 kOhms
Packaging :
Reel
Length :
6.3 mm
Product Type :
Thick Film Resistors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
KOA Speer
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Style :
PCB Mount
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
Datasheets
HV733ARTTE1693F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ARTTE1693F
HV73-RT Series, Thick Film, 169 kOhms, 1W, ±1%, -55°C ~ 155°C