HV732HRTTE6044F
Mfr.Part #
HV732HRTTE6044F
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Chip Resistor - Surface Mount
Application :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Supplier Device Package :
Product Status :
Active
Length :
5 mm
Ratings :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height :
0.6 mm
RoHS :
Details
Width :
2.5 mm
Brand :
KOA Speer
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Technology :
Thick Film
Mounting Style :
PCB Mount
Failure Rate :
KOA Speer
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Series :
HV73-RT
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Package :
Digi-Reel?
Resistance :
6.04 MOhms
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Tolerance :
±1%
Termination Style :
SMD/SMT
Voltage Rating :
2 kV
Composition :
Thick Film
Product Type :
Thick Film Resistors
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Subcategory :
Resistors
Packaging :
Reel
Datasheets
HV732HRTTE6044F
KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE6044F
HV73-RT Series, Thick Film, 6.04 MOhms, 0.5W, 1/2W, ±1%, -55°C ~ 155°C