HV732HRTTE3653D
Mfr.Part #
HV732HRTTE3653D
Width :
2.5 mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height :
0.6 mm
Length :
5 mm
Voltage Rating :
2 kV
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Packaging :
Reel
Resistance :
365 kOhms
Datasheets
HV732HRTTE3653D
KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE3653D
HV73-RT Series, Thick Film, 365 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C