HV732HRTTE3093F
Mfr.Part #
HV732HRTTE3093F
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Packaging :
Reel
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
KOA Speer
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Width :
2.5 mm
Length :
5 mm
Failure Rate :
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Voltage Rating :
2 kV
Height :
0.6 mm
Resistance :
309 kOhms
Datasheets
HV732HRTTE3093F
KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE3093F
HV73-RT Series, Thick Film, 309 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±1%, -55°C ~ 155°C