HV732HRTTE2553D
Mfr.Part #
HV732HRTTE2553D
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Height :
0.6 mm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Voltage Rating :
2 kV
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Width :
2.5 mm
Length :
5 mm
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Reel
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
255 kOhms
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
HV732HRTTE2553D
KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE2553D
HV73-RT Series, Thick Film, 255 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C