HV732HRTTE244J
Mfr.Part #
HV732HRTTE244J
Tolerance :
±5%
Length :
5 mm
Width :
2.5 mm
Packaging :
MouseReel
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
KOA Speer
Voltage Rating :
2 kV
Height :
0.6 mm
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
240 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Datasheets
HV732HRTTE244J
KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE244J
HV73-RT Series, Thick Film, 240 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±5%, -55°C ~ 155°C