HV732HRTTE2433D
Mfr.Part #
HV732HRTTE2433D
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Packaging :
Reel
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Width :
2.5 mm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Tolerance :
±0.5%
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Height :
0.6 mm
Voltage Rating :
2 kV
Failure Rate :
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Length :
5 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
243 kOhms
Datasheets
HV732HRTTE2433D
KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE2433D
HV73-RT Series, Thick Film, 243 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C