HV732HRTTE2154F
Mfr.Part #
HV732HRTTE2154F
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Chip Resistor - Surface Mount
Package :
Digi-Reel?
Termination Style :
SMD/SMT
Length :
5 mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.15 MOhms
Mounting Style :
PCB Mount
Voltage Rating :
2 kV
Product Status :
Active
Brand :
KOA Speer
Subcategory :
Resistors
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Width :
2.5 mm
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Supplier Device Package :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Packaging :
Reel
Application :
High Voltage
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Technology :
Thick Film
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Type :
Thick Film Resistors
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
RoHS :
Details
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Failure Rate :
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
KOA Speer
Height :
0.6 mm
Series :
HV73-RT
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
HV732HRTTE2154F
KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE2154F
HV73-RT Series, Thick Film, 2.15 MOhms, 0.5W, 1/2W, ±1%, -55°C ~ 155°C