HV732HRTTE2103D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV732HRTTE2103D
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Subcategory :
Resistors
Technology :
Thick Film
RoHS :
Details
Supplier Device Package :
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
HV73-RT
Composition :
Thick Film
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Ratings :
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Package :
Digi-Reel?
Product Type :
Thick Film Resistors
Width :
2.5 mm
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Brand :
KOA Speer
Mounting Style :
PCB Mount
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Application :
High Voltage
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Height :
0.6 mm
Resistance :
210 kOhms
Number of Terminations :
2
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
KOA Speer
Voltage Rating :
2 kV
Length :
5 mm
Packaging :
Reel
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Datasheets
HV732HRTTE2103D
KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE2103D
HV73-RT Series, Thick Film, 210 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C