HV732HRTTE184J
Mfr.Part #
HV732HRTTE184J
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
0.6 mm
Length :
5 mm
Voltage Rating :
2 kV
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
Resistance :
180 kOhms
Packaging :
MouseReel
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Width :
2.5 mm
Datasheets
HV732HRTTE184J
KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE184J
HV73-RT Series, Thick Film, 180 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±5%, -55°C ~ 155°C