HV732HRTTE1503F
Mfr.Part #
HV732HRTTE1503F
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Reel
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Resistance :
150 kOhms
Width :
2.5 mm
Height :
0.6 mm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Voltage Rating :
2 kV
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Length :
5 mm
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Datasheets
HV732HRTTE1503F
KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE1503F
HV73-RT Series, Thick Film, 150 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±1%, -55°C ~ 155°C