HV732HRTTE1373D
Mfr.Part #
HV732HRTTE1373D
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series :
HV73-RT
RoHS :
Details
Ratings :
Resistance :
137 kOhms
Failure Rate :
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Packaging :
Reel
KOA Speer
Application :
High Voltage
Width :
2.5 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thick Film
Voltage Rating :
2 kV
Subcategory :
Resistors
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Product Type :
Thick Film Resistors
Brand :
KOA Speer
Number of Terminations :
2
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Mounting Style :
PCB Mount
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Technology :
Thick Film
Height :
0.6 mm
Product Status :
Active
Package :
Digi-Reel?
Tolerance :
±0.5%
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Supplier Device Package :
Termination Style :
SMD/SMT
Length :
5 mm
Datasheets
HV732HRTTE1373D
KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE1373D
HV73-RT Series, Thick Film, 137 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C