HV732HRTTE1244F
Mfr.Part #
HV732HRTTE1244F
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Status :
Active
Ratings :
Failure Rate :
Tolerance :
±1%
Product Type :
Thick Film Resistors
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Subcategory :
Resistors
Brand :
KOA Speer
Number of Terminations :
2
Voltage Rating :
2 kV
Packaging :
Reel
Length :
5 mm
KOA Speer
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Mounting Style :
PCB Mount
Series :
HV73-RT
RoHS :
Details
Application :
High Voltage
Resistance :
1.24 MOhms
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Package :
Digi-Reel?
Supplier Device Package :
Width :
2.5 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Technology :
Thick Film
Height :
0.6 mm
Datasheets
HV732HRTTE1244F
KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE1244F
HV73-RT Series, Thick Film, 1.24 MOhms, 0.5W, 1/2W, ±1%, -55°C ~ 155°C