HV732BRTTD335G
Mfr.Part #
HV732BRTTD335G
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Resistance :
3.3 MOhms
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Series :
HV73-RT
Brand :
KOA Speer
Technology :
Thick Film
Height :
0.6 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2 mm
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
Subcategory :
Resistors
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Package :
Digi-Reel?
RoHS :
Details
Product Type :
Thick Film Resistors
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Packaging :
MouseReel
Supplier Device Package :
Width :
1.6 mm
KOA Speer
Application :
High Voltage
Product Status :
Active
Composition :
Thick Film
Voltage Rating :
800 V
Termination Style :
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Datasheets
HV732BRTTD335G
KOA Speer Electronics, Inc. HV732BRTTD335G
HV73-RT Series, Thick Film, 3.3 MOhms, 0.25W, 1/4W, ±2%, -55°C ~ 155°C