HV732BRTTD305J
Mfr.Part #
HV732BRTTD305J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6 mm
Height :
0.6 mm
Length :
3.2 mm
Resistance :
3 MOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Packaging :
MouseReel
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage Rating :
800 V
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±5%
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Datasheets
HV732BRTTD305J
KOA Speer Electronics, Inc. HV732BRTTD305J
HV73-RT Series, Thick Film, 3 MOhms, 0.25W, 1/4W, ±5%, -55°C ~ 155°C