HV732BRTTD204G
Mfr.Part #
HV732BRTTD204G
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
0.6 mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Failure Rate :
Tolerance :
±2%
Resistance :
200 kOhms
Width :
1.6 mm
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Length :
3.2 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Voltage Rating :
800 V
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Packaging :
MouseReel
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Datasheets
HV732BRTTD204G
KOA Speer Electronics, Inc. HV732BRTTD204G
HV73-RT Series, Thick Film, 200 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±2%, -55°C ~ 155°C