HV732BRTTD165G
Mfr.Part #
HV732BRTTD165G
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Resistance :
1.6 MOhms
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
0.6 mm
Length :
3.2 mm
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Tolerance :
±2%
Voltage Rating :
800 V
Packaging :
MouseReel
Width :
1.6 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
HV732BRTTD165G
KOA Speer Electronics, Inc. HV732BRTTD165G
HV73-RT Series, Thick Film, 1.6 MOhms, 0.25W, 1/4W, ±2%, -55°C ~ 155°C