HV732BRTTD106J
Mfr.Part #
HV732BRTTD106J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage Rating :
800 V
Length :
3.2 mm
Width :
1.6 mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
10 MOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height :
0.6 mm
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Tolerance :
±5%
Packaging :
MouseReel
Datasheets
HV732BRTTD106J
KOA Speer Electronics, Inc. HV732BRTTD106J
HV73-RT Series, Thick Film, 10 MOhms, 0.25W, 1/4W, ±5%, -55°C ~ 155°C