HV732ARTTD366J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV732ARTTD366J
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Width :
1.2 mm
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Technology :
Thick Film
Series :
HV73-RT
Product Status :
Active
Brand :
KOA Speer
RoHS :
Details
Failure Rate :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
36 mOhms
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Voltage Rating :
400 V
Packaging :
MouseReel
Length :
2 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Product Type :
Thick Film Resistors
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Termination Style :
SMD/SMT
KOA Speer
Package :
Digi-Reel?
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height :
0.5 mm
Ratings :
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Application :
High Voltage
Subcategory :
Resistors
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
HV732ARTTD366J
KOA Speer Electronics, Inc. HV732ARTTD366J
HV73-RT Series, Thick Film, 36 MOhms, 0.25W, 1/4W, ±5%, -55°C ~ 155°C