HV732ARTTD305J
Mfr.Part #
HV732ARTTD305J
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
KOA Speer
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Application :
High Voltage
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3 MOhms
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Package :
Digi-Reel?
Failure Rate :
Series :
HV73-RT
Brand :
KOA Speer
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Mounting Style :
PCB Mount
Packaging :
MouseReel
Height :
0.5 mm
Voltage Rating :
400 V
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Length :
2 mm
Technology :
Thick Film
Subcategory :
Resistors
Product Status :
Active
Tolerance :
±5%
Product Type :
Thick Film Resistors
Termination Style :
SMD/SMT
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Width :
1.2 mm
RoHS :
Details
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Number of Terminations :
2
Ratings :
Datasheets
HV732ARTTD305J
KOA Speer Electronics, Inc. HV732ARTTD305J
HV73-RT Series, Thick Film, 3 MOhms, 0.25W, 1/4W, ±5%, -55°C ~ 155°C