HV732ARTTD304G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV732ARTTD304G
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
MouseReel
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Width :
1.2 mm
Voltage Rating :
400 V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Composition :
Thick Film
Number of Terminations :
2
Product Status :
Active
KOA Speer
Product Type :
Thick Film Resistors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
Brand :
KOA Speer
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height :
0.5 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS :
Details
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Length :
2 mm
Series :
HV73-RT
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Subcategory :
Resistors
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Resistance :
300 kOhms
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Digi-Reel?
Application :
High Voltage
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Mounting Style :
PCB Mount
Supplier Device Package :
Technology :
Thick Film
Ratings :
Datasheets
HV732ARTTD304G
KOA Speer Electronics, Inc. HV732ARTTD304G
HV73-RT Series, Thick Film, 300 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±2%, -55°C ~ 155°C