HV732ARTTD205J
Mfr.Part #
HV732ARTTD205J
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Length :
2 mm
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Height :
0.5 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Width :
1.2 mm
Resistance :
2 MOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
MouseReel
Voltage Rating :
400 V
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Datasheets
HV732ARTTD205J
KOA Speer Electronics, Inc. HV732ARTTD205J
HV73-RT Series, Thick Film, 2 MOhms, 0.25W, 1/4W, ±5%, -55°C ~ 155°C