HV731JRTTD6803F
Mfr.Part #
HV731JRTTD6803F
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Chip Resistor - Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
0.45 mm
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Resistance :
680 kOhms
KOA Speer
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Length :
1.6 mm
Supplier Device Package :
Voltage Rating :
350 V
Series :
HV73-RT
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Product Type :
Thick Film Resistors
Technology :
Thick Film
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
Subcategory :
Resistors
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Power Rating :
100 mW (1/10 W)
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Width :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Application :
High Voltage
Package :
Digi-Reel?
Brand :
KOA Speer
Mounting Style :
PCB Mount
Product Status :
Active
Packaging :
MouseReel
Datasheets
HV731JRTTD6803F
HV73-RT Series, Thick Film, 680 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±1%, -55°C ~ 155°C