HV731JRTTD624J
Mfr.Part #
HV731JRTTD624J
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Power Rating :
100 mW (1/10 W)
Resistance :
620 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Width :
0.8 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Length :
1.6 mm
Voltage Rating :
350 V
Supplier Device Package :
Height :
0.45 mm
Datasheets
HV731JRTTD624J
HV73-RT Series, Thick Film, 620 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±5%, -55°C ~ 155°C