HV731JRTTD2154F
Mfr.Part #
HV731JRTTD2154F
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Chip Resistor - Surface Mount
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Width :
0.8 mm
Packaging :
MouseReel
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Application :
High Voltage
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Brand :
KOA Speer
Voltage Rating :
350 V
Power Rating :
100 mW (1/10 W)
Composition :
Thick Film
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Length :
1.6 mm
Technology :
Thick Film
Subcategory :
Resistors
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Style :
PCB Mount
Series :
HV73-RT
Package :
Digi-Reel?
Resistance :
2.15 MOhms
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
0.45 mm
KOA Speer
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Failure Rate :
Ratings :
Number of Terminations :
2
Product Type :
Thick Film Resistors
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
HV731JRTTD2154F
HV73-RT Series, Thick Film, 2.15 MOhms, 0.1W, 1/10W, ±1%, -55°C ~ 155°C