HV731JRTTD1783F
Mfr.Part #
HV731JRTTD1783F
Power Rating :
100 mW (1/10 W)
Height :
0.45 mm
Resistance :
178 kOhms
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Width :
0.8 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage Rating :
350 V
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±1%
Length :
1.6 mm
Datasheets
HV731JRTTD1783F
HV73-RT Series, Thick Film, 178 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±1%, -55°C ~ 155°C