HV2225Y561KX6ATHV
Mfr.Part #
HV2225Y561KX6ATHV
Description
CAP CER 560 PF 6KV X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
560pF
Height Seated (Max) :
0.106 2.70mm
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Size / Dimension :
0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Datasheets
HV2225Y561KX6ATHV
Vishay / Vitramon HV2225Y561KX6ATHV
HV 560pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
HV2225Y561KX6ATHV Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
HV2225Y561KX6ATHV Features
a size/dimension of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm