HV2225Y472KXHATHV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV2225Y472KXHATHV
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 3KV X7R 2225
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
4700pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
Feature :
High Voltage
Series :
HV
Voltage - Rated :
3000V 3kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
HV2225Y472KXHATHV
Vishay / Vitramon HV2225Y472KXHATHV
HV 4700pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
HV2225Y472KXHATHV Overview
A 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
HV2225Y472KXHATHV Features
a size/dimension of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm