HV2225Y332MXHATHV
Mfr.Part #
HV2225Y332MXHATHV
Description
CAP CER 3300PF 3KV X7R 2225
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
HV2225Y332MXHATHV
Vishay / Vitramon HV2225Y332MXHATHV
HV 3300pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
HV2225Y332MXHATHV Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
HV2225Y332MXHATHV Features
a size/dimension of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm