HV2225Y272KXVATHV
Mfr.Part #
HV2225Y272KXVATHV
Description
CAP CER 2700PF 4KV X7R 2225
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2700pF
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Datasheets
HV2225Y272KXVATHV
Vishay / Vitramon HV2225Y272KXVATHV
HV 2700pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
HV2225Y272KXVATHV Overview
Programs on this device are of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
HV2225Y272KXVATHV Features
a size/dimension of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm