HV2225Y182KXVATHV
Mfr.Part #
HV2225Y182KXVATHV
Description
CAP CER 1800PF 4KV X7R 2225
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Datasheets
HV2225Y182KXVATHV
Vishay / Vitramon HV2225Y182KXVATHV
HV 1800pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
HV2225Y182KXVATHV Overview
This device's program size/dimension is 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
HV2225Y182KXVATHV Features
a size/dimension of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm