HV2225Y182KXMATHV
Mfr.Part #
HV2225Y182KXMATHV
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Description
CAP CER 1800PF 5KV X7R 2225
Size / Dimension :
0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Tolerance :
±10%
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Capacitance :
1800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
HV2225Y182KXMATHV
Vishay / Vitramon HV2225Y182KXMATHV
HV 1800pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
HV2225Y182KXMATHV Overview
A program's size/dimension is 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
HV2225Y182KXMATHV Features
a size/dimension of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm