HV2220Y152JXVATHV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV2220Y152JXVATHV
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 4KV X7R 2220
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
HV
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±5%
Published :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.220Lx0.200W 5.59mmx5.08mm
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
1500pF
Datasheets
HV2220Y152JXVATHV
Vishay / Vitramon HV2220Y152JXVATHV
HV 1500pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.220Lx0.200W 5.59mmx5.08mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
HV2220Y152JXVATHV Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.220Lx0.200W 5.59mmx5.08mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
HV2220Y152JXVATHV Features
a size/dimension of 0.220Lx0.200W 5.59mmx5.08mm