HV-1302004C-U1930
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV-1302004C-U1930
Manufacturer
Harvatek Corporation
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
3.0MM ROUND PT LED LAMP
Manufacturer :
Harvatek Corporation
Product Category :
Optical Sensors - Phototransistors
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
30 V
Package :
Bag
Power - Max :
75 mW
Current - Collector (Ic) (Max) :
20 mA
Package / Case :
Radial
Orientation :
Top View
Product Status :
Active
Series :
HV-1302004C
Current - Dark (Id) (Max) :
100 nA
Viewing Angle :
Wavelength :
940nm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C