HTEH20120H-R47MSR
- Mfr.Part #
- HTEH20120H-R47MSR
- Manufacturer
- Delta Electronics
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Datasheet
- Download
- Description
- FIXED IND 470NH 3.9A 33MOHM SMD
- Manufacturer :
- Delta Electronics
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Packaging :
- Tape and Reel (TR)
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Material - Core :
- Metal
- Inductance Frequency - Test :
- 1MHz
- Height Seated (Max) :
- 0.031 0.80mm
- Shielding :
- Shielded
- Series :
- HTEH20120H
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Current Rating (Amps) :
- 3.9A
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Operating Temperature :
- -55°C~125°C
- DC Resistance (DCR) :
- 33mOhm Max
- Size / Dimension :
- 0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
- Factory Lead Time :
- 8 Weeks
- Tolerance :
- ±20%
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Current - Saturation :
- 4.3A
- Inductance :
- 470nH