HSZ221MAQBLAKR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HSZ221MAQBLAKR
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 500V Y5T RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Straight
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
220pF
Dielectric :
K2000
Lead Pitch :
5mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
Y5T
Series :
HS
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Composition :
Ceramic
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Length :
6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination :
Radial
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±20%
Packing Method :
Ammo Pack
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Diameter :
600 µm
Depth :
3mm
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Radial, Disc
Packaging :
Bulk
Datasheets
HSZ221MAQBLAKR
Vishay HSZ221MAQBLAKR
HS 220pF 500V Ceramic Capacitor ±20% Y5T 0.236Dia 6.00mm -40°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
HSZ221MAQBLAKR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.236Dia 6.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is Y5T.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 5mm.
HSZ221MAQBLAKR Features
a size/dimension of 0.236Dia 6.00mm