HS4820810000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HS4820810000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLOCK 12POS 45DEG 10MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Wire Termination :
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Mounting Type :
Through Hole
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Housing Material :
Thermoplastic
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Packaging :
Bulk
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Number of Levels :
4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Color :
Gray
Series :
HS
Factory Lead Time :
10 Weeks
Wire Gauge :
12-28 AWG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Material - Plating :
Brass - Tin Plated
Current :
10A
Pitch :
0.394 10.00mm
Positions Per Level :
12
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Voltage :
300V
Datasheets
HS4820810000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek HS4820810000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, HS4820810000G pinout, HS4820810000G datasheet PDF, HS4820810000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek HS4820810000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.394 10.00mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 4 Levels 12-28 AWG HS