HS4420810000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HS4420810000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLOCK 11POS 45DEG 10MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Current :
10A
Number of Levels :
4
Contact Material - Plating :
Brass - Tin Plated
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.394 10.00mm
Packaging :
Bulk
Positions Per Level :
11
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge :
12-28 AWG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Color :
Gray
Wire Termination :
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Voltage :
300V
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Housing Material :
Thermoplastic
Series :
HS
Datasheets
HS4420810000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek HS4420810000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, HS4420810000G pinout, HS4420810000G datasheet PDF, HS4420810000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek HS4420810000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.394 10.00mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 4 Levels 12-28 AWG HS