HRG3216Q-15R8-D-T5
Mfr.Part #
HRG3216Q-15R8-D-T5
Description
RES SMD 15.8 OHM 0.5% 1W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
1W
Resistance :
15.8Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±0.5%
1 (Unlimited)
Susumu HRG3216Q-15R8-D-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 15.8Ohm, ±0.5%, -55°C~155°C