HRG3216P-9310-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-9310-B-T5
Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1W 1206
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
931Ohm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Susumu HRG3216P-9310-B-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 931Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C