HRG3216P-90R9-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-90R9-B-T5
Description
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1W 1206
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
90.9Ohm
Susumu HRG3216P-90R9-B-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 90.9Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C