HRG3216P-8871-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-8871-B-T5
Description
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.87kOhm
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
1W
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Susumu HRG3216P-8871-B-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 8.87kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C