HRG3216P-8202-D-T1
Mfr.Part #
HRG3216P-8202-D-T1
Description
RES SMD 82K OHM 0.5% 1W 1206
Stock
1
In Stock :
1
Max Power Dissipation :
1W
Case Code (Metric) :
3216
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
82kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
2015
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
1W
Susumu HRG3216P-8202-D-T1
HRG Series, Thin Film, 82kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C