HRG3216P-7681-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-7681-B-T5
Description
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
200V
558.8μm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
7.68kOhm
Power Rating :
1W
Susumu HRG3216P-7681-B-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 7.68kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C