HRG3216P-6811-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-6811-B-T5
Description
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 1W 1206
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.81kOhm