HRG3216P-6800-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-6800-B-T5
Description
RES SMD 680 OHM 0.1% 1W 1206
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Resistance :
680Ohm