HRG3216P-66R5-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-66R5-B-T5
Description
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Resistance :
66.5Ohm
Voltage - Rated DC :
200V