HRG3216P-6651-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-6651-B-T5
Description
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
6.65kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
20 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Tape and Reel (TR)
Susumu HRG3216P-6651-B-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 6.65kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C